Jau otro gadu Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes mācībspēki sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Rīgas Stradiņa universitāti piedāvā Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstītu projektu - tālmācības studiju programmu diasporas skolotājiem. Interesenti aicināti pieteikties līdz 16. septembrim. Mācības finansē Izglītības un zinātnes ministrija, studentiem programma pieejama bez maksas.
Programmas mērķis ir nodrošināt iespēju mītnes zemju latviešu diasporas pārstāvjiem padziļināt zināšanas par latviešu valodas mācību priekšmeta saturu un latviešu valodas un literatūras mācīšanas metodēm, lai šīs zināšanas varētu izmanto diasporas nedēļas nogales skolās, vasaras vidusskolās vai nometnēs.
Programmas saturā ir pieci moduļi (katrs 40 h), programmas kopējais apjoms - 200 akadēmiskās stundas:
- Valoda, tās apguve, valodas apguvējs
- Latviešu valodas struktūras pamatjautājumi
- Latviešu literatūra un kultūra
- Mācību darba organizācijas formas
- Latviešu valodas zināšanu pārbaudes formas un metodiskie paņēmieni
Reizi nedēļā ir paredzētas tiešsaistes nodarbības pasniedzēju vadībā. Plānotais tiešsaistes laiks ir ceturtdienas plkst. 19.00–21.00 (pēc Latvijas laika) viena mācību gada laikā no 1.oktobra līdz 31.maijam. Reģistrētajiem studējošajiem programma būs pieejama LU e-izglītības platformā edu.lu.lv/Latvijas Universitāte/Diasporas skolotāju programma.
Lai reģistrētos studijām, nepieciešams elektroniski nosūtīt savu kontaktinformāciju, mītnes zemi un mācību iestādi, kurā studējošais darbojas vai ar kuru sadarbosies mācību laikā.
Informācija sūtāma uz e-pastu diaspora.talmaciba@lu.lv līdz 16.09.2022. Pieteikumu izvērtēšana, rezultātu paziņošana un studējošo grupas komplektēšana (līdz 20 studentu) notiks līdz 30. septembrim.
Studenti saņems apliecību par veiksmīgi nokārtotu pilnas tālmācības programmas (5 moduļi) apguvi.
Pirmajiem 15 tālmācības programmas diasporas skolotājiem izlaidums bija jau šovasar, 2022. gada 1. jūlijā. Studenti novērtēja iespēju lietot pasniedzēju sagatavoto plašo digitālo mācību materiālu klāstu, kā arī tiešsaistes semināru un konsultāciju laikā dalīties pieredzē citam ar citu par latviešu valodas mācīšanu. Savukārt pasniedzēji priecājās par tik daudzveidīgu studentu auditoriju, kas ļāva iegūt plašāku skatījumu par to, kas notiek ar latviešu valodu pasaulē.