Digitālās nedēļas 2023 ietvaros ceturtdien, 27. aprīlī, Izglītības un zinātnes ministrija kopā ar sadarbības partneriem rīko sarunu ciklu par digitālo risinājumu praktisku pielietošanu mācību procesā un iespējām pilnveidot zināšanas un prasmes.
Pirmajā sarunu ciklā universitāšu un ar IKT nozari saistītu uzņēmumu pārstāvji stāstīs un dalīsies pieredzē par augsta līmeņa digitālo prasmju attīstības projektiem Latvijas augstskolās – kvantu tehnoloģiju, augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju un valodu tehnoloģijām. Sarunas dalībnieki – Rīgas Tehniskās universitātes asociētā profesore Alla Anohina-Naumeca, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors, projekta “Kvantu tehnoloģiju iniciatīva” saturiskais vadītājs Andris Ambainis, Latvijas Universitātes profesore, LU Matemātikas un informātikas institūta vadošā pētniece Inguna Skadiņa, Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidenta Signe Bāliņa, kā arī Latvijas valodu tehnoloģiju un lokalizācijas uzņēmuma “Tilde” valdes loceklis Andrejs Vasiļjevs un tehnoloģiju uzņēmuma “Asya” vadītājs Ēvalds Urtāns.
Diskusijā sarunas dalībnieki iepazīstinās ar jaunu studiju moduļu un programmu izveidi augstskolās, kas esošajiem un topošajiem studentiem piedāvās jaunas iespējas augsta līmeņa digitālo prasmju studiju jomā, kā arī stāstīs par to, kādas iespējas jaunie attīstības projekti sniegs augstskolām, studentiem un pētniecībai. Tāpat sarunas dalībnieki runās par to, kādu praktisko pielietojumu cilvēku ikdienas dzīvē spēj sniegt augsta līmeņa digitālo tehnoloģiju studiju un pētniecības attīstība, kā arī - kādus ieguvumus šo iniciatīvu attīstība spēj sniegt sabiedrībai un valstij kopumā. Kopīgi tiks meklētas atbildes uz jautājumiem - cik jaudīgi esam pasaules mērogā un kādu nākotnes vīziju, kopā strādājot, vēlamies ieraudzīt.
- 27. aprīlī no pulksten 14.00 līdz 15.00 aicinām sekot facebook tiešraidē augsta līmeņa digitālo prasmju sarunai ar nozares ekspertiem. Saruna solās būt interesanta ikvienam, bet jo īpaši esošajiem un topošajiem studentiem, jaunu produktu un risinājumu izstrādē iesaistītajiem pētniekiem un uzņēmējiem.
- 27. aprīlī no pulksten 15.00 līdz 16.00 facebook tiešraidē otrajā tematiskajā blokā “Dators katram bērnam – digitālās skolas izaicinājumi un iespējas” projekta Skola2030 eksperti plašāk iepazīstinās un skaidros par digitālajiem atbalsta risinājumiem skolotāju ikdienas darbam un skolēnu pašvadītām mācībām – skolo.lv, e-vide MAPE, Tavaklase.lv platformās. Annija Bergmane, platformas skolo.lv e-kursu paraugu izstrādes vadītāja praktiskā seminārā iepazīstinās ar skolo.lv piedāvātajām tehniskajām iespējām un Skola2030 izstrādātajiem e-kursu paraugiem, tajā skaitā, speciālajai izglītībai. Pedagogi varēs iegūt noderīgu un plašāku informāciju par mācību plānošanas e-vidi MAPE un jaunajiem atbalsta materiāliem skolotājiem mācību plānošanai “Ceļa kartes”.
Projekta Skola2030 eksperte, Tavaklase.lv video autore, sociālo zinību un vēstures skolotāja Solvita Lauzēja plašāk pastāstīs par mācību video platformas Tavaklase.lv izmantošanu mācību procesā un video iekļaušanu mācību stundās.
- 27. aprīlī no pulksten 16.00 līdz 17.00 facebook tiešraidē aicinām pievienoties dienas noslēdzošajai tiešsaistes sesijai “Kā ChatGPT rīku izmantot skolā”. Diskusijas dalībnieki aktualizēs jaunāko informāciju par mākslīgā intelekta produktu jaunumiem un ietekmi uz skolotāju ikdienu. Kā šobrīd skolas reaģē uz pēdējo mēnešu jaunajiem produktiem mākslīgā intelekta jomā, kā skolotāji jau šodien izmanto rīkus – autentiskuma pārbaudei, uzdevumu sagatavošanai un kādā kvalitātē šobrīd tos iespējams sagatavot – par to runās Rīgas Stradiņa universitātes studiju prorektore Tatjana Koķe, Ogres novada pašvaldības izglītības digitalizācijas vadītāja Santa Prancāne, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Kārlis Strautiņš un Rīgas Tehniskās Universitātes Vadības informācijas tehnoloģijas katedras vadītājs Jānis Grabis.
“Digitālās nedēļas 2023” pasākumu organizēšanā iesaistījušies vairāk nekā 150 partneru – IKT nozares uzņēmumi, valsts iestādes, pašvaldības, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas. Tās galvenie partneri kopā ar LIKTA ir Izglītības un zinātnes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Kultūras informācijas sistēmu centrs, “Tet” un Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.
Plašāka informācija par “Digitālās nedēļas” pasākumiem pieejama: www.eprasmes.lv, tā iezīmēta arī ar tēmturiem #eprasmes23 #ADweeks23 un #EuropeanYearOfSkills