Pieaugušo izglītība ir nozīmīga Eiropas un Latvijas izglītības prioritāte. Kvalitatīva un pieejama izglītība mūža garumā - viens no Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam definētajiem virzieniem. Eiropas sociālo tiesību pīlārā kā pirmais princips norādīts tiesības uz izglītību, apmācību un mūžizglītību. Eiropas sociālo tiesību pīlāra 20 principi - Nodarbinātība, sociālās lietas un iekļautība - Eiropas Komisija (europa.eu)
Izmantojot pieaugušo izglītības piedāvājumus, izglītības guvējiem ir iespējas pilnveidot esošās un apgūt jaunas zināšanas un prasmes, tā stiprinot savu konkurētspēju darba tirgū. Pieaugušo izglītība sniedz iespēju personiskajai izaugsmei un savu interešu attīstībai, kā arī veicina sociālās nevienlīdzības mazināšanu.
Kvalitatīvas izglītības, tajā skaitā pieaugušo izglītības, nodrošināšanai tiek veidota pašvaldības izglītības ekosistēma. Pašvaldība attīsta tās vadībā un pārraudzībā institūciju kopu, izglītības jomā sadarbojoties ar pašvaldības, privātajām un valsts izglītības iestādēm, darba devējiem, sociālajiem partneriem, nevalstiskajām organizācijām, citām pašvaldībām un to teritorijās esošām izglītības iestādēm, koordinējot izglītības īstenošanu visās izglītības programmās un pakāpēs. Izglītības likums (likumi.lv)
Pieaugušo izglītība tiek īstenota formālajā izglītībā, neformālajā izglītībā, kā arī ikdienējās mācīšanās procesā.