Pedagogiem Vecākiem
Bērni raksta

Trešdien, 2021. gada 12. maijā, plkst. 12.00 Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā tiešsaistes konferencē tiksies  pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji, vietnieki, skolotāji, kā arī pilsētu un novadu izglītības pārvalžu speciālisti. Konferencei ikviens interesents varēs sekot līdzi IZM Facebook vietnē.

Konferencē IZM speciālisti informēs par izstrādātajiem normatīvo aktu grozījumiem un Pirmsskolas izglītības darba grupas lēmumu tālāko virzību, kā arī par plānotajām pārmaiņām pirmsskolas izglītības finansēšanā 2021./2022. mācību gadā un vidējā termiņā. Dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar šā gada aprīlī IZM organizētās aptaujas par bērnu līdzdalību pirmsskolas izglītībā rezultātiem.

Par dažādām aktuālām tēmām konferencē stāstīs un pieredzē dalīsies Latvijā zināmi eksperti un izglītības jomas speciālisti. Bērnu psihiatrs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs Ņikita Bezborodovs runās par emocionālajām un uzvedības grūtībām pirmsskolas vecuma bērniem, bet Skola2030 eksperte Solvita Lazdiņa sniegs ieteikumus bērnu sociāli emocionālo prasmju attīstīšanai pirmsskolā. Kā identificēt faktorus, kas veicina un kavē bērnu sociāli emocionālo labsajūtu izglītības iestādēs – par šo tēmu seminārā aicinās aizdomāties Latvijas Bērnu labklājības tīkla valdes locekle, Izglītības iniciatīvu centra direktore Daiga Zaķe. Savukārt nodibinājuma “Centrs Dardedze” valdes locekle, Preventīvā centra vadītāja Agnese Sladzevska runās par pirmsskolu kā vietu drošu, cieņpilnu un draudzīgu attiecību veidošanai         

Savas labās pieredzes stāstos dalīsies  privātās pirmsskolas “Knābis” vadītāja Aija Barona,  Rīgas 208. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Gunita Pētersone un privātās pirmsskolas “Maziņš kā jūra” metodiķe, Skola2030 eksperte Arita Lauka.  

2020.gada  novembrī darbu noslēdza IZM  darba grupa, kurā strādāja pārstāvji gan no IZM, Valsts izglītības satura centra, Izglītības kvalitātes valsts dienesta, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Labklājības ministrijas, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības centra, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, Latvijas Universitātes, kā arī dažādu novadu pirmsskolas izglītības iestādēm un izglītības pārvaldēm. Darba grupā tika izstrādāti priekšlikumi gan pedagogu darba samaksas, gan darba slodzes un pirmsskolas darba organizācijas pilnveidei.

Savukārt no 2020.gada 29.oktobra līdz 2021.gada 23.aprīlim ministrijā strādāja starpinstitucionālā darba grupa, lai izvērtētu esošo pedagogu darba samaksas finansēšanas modeli un sagatavotu priekšlikumus tā pilnveidei. Pilnveidotais modelis ietver gan pirmsskolas izglītības, gan pārējo vispārējās izglītības posmu pedagogu darba samaksas pieauguma un aprēķina principu maiņas piedāvājumu. Paredzēts, ka pilnveidoto pedagogu darba samaksas modeli praksē varētu sākt īstenot no 2022. gada 1. septembra, savukārt pirmsskolas skolotāju vienas darba stundas likmes pakāpenisku izlīdzināšanu uzsākt jau šajā mācību gadā, t.i., no 2021. gada 1. septembra, nosakot zemāko algas likmi pirmsskolas izglītības skolotājiem 872 eiro.

Konferences ieraksts

Prezentācijas