2024. gada 27. novembrī norisinājās Valsts izglītības satura centra (VISC) un partneru organizēts seminārs sociālo zinību skolotājiem*.
Semināra laikā skolotāji uzzināja par aktualitātēm sociālo zinātņu un pilsoniskās izglītības jomā. VISC Pedagogu profesionālā atbalsta nodrošināšanas nodaļas vadītāja Liene Trūpa informēja par plānotajiem atbalsta pasākumiem VISC projektā “Pedagogu profesionālā atbalsta sistēmas izveide”, valsts metodiķe – vecākā eksperte sociālo zinību jomā Laura Joma stāstīja par aktualitātēm izglītības saturā sociālo zinātņu jomā.
Semināra turpinājumā Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes Izglītības pētniecības institūta vadošā pētniece, docente, starptautiskā pilsoniskās izglītības pētījuma ICCS** vadītāja Latvijā Ireta Čekse, īsi iepazīstināja ar pētījuma 2022. gada cikla rezultātiem, Latvijas skolēnu snieguma stiprajām pusēm un zināšanām, kuras vēl nepieciešams stiprināt, kā arī iepazīstināja ar to Latvijas skolu labo praksi pilsoniskās kompetences mācīšanā, kuru sniegums pētījumā ir augstāks par skolu vidējo sniegumu.
Pētniece semināra dalībniekiem skaidroja skolēnu pašefektivitātes (jeb pārliecinātības par savām spējām sasniegt rezultātu) veicināšanas, saturisku diskusiju veidošanas un debašu attīstīšanas nozīmīgumu, kas ir būtisks ieguldījums pilsoniskās kompetences attīstīšanā ilgtermiņā. Tāpat pētniece aicināja sociālo zinību skolotājus informēt par atbalsta veidiem, kas tiem būtu nepieciešami, aizpildot aptauju.
Semināra turpinājumā LR Finanšu ministrijas Valsts sekretāra vietniece nodokļu administrēšanas un ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos Olga Bogdanova informēja par mācīšanas procesā izmantojamiem praktiski pieejamajiem materiāliem ēnu ekonomikas jautājumos.
Savukārt Latvijas Bankas digitālu izstrādes projektu vadītāja Agrita Geidāne semināra dalībniekiem stāstīja par aktuālo piedāvājumu izglītības iestādēm un pieejamo Naudas skolas atbalstu skolotājiem izglītojošā darbā.
Aicinām semināru noskatīties skolotājus, atbalsta speciālistus, vecākus un interesentus.
Semināra prezentācijas:
*Pasākums īstenots Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 4.2.2.5/1/23/I/001 "Dalība starptautiskos izglītības pētījumos izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas attīstībai un nodrošināšanai" un projekta Nr.4.2.2.3.pasākuma “Mācību procesa kvalitātes pilnveide, īstenojot pedagogu profesionālās darbības atbalsta sistēmas attīstību, izglītojamo izcilības aktivitāšu nodrošināšanu un metodiskā atbalsta materiālu izstrādi pedagogam” ietvaros.
**Pētījums īstenots Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 4.2.2.5/1/23/I/001 "Dalība starptautiskos izglītības pētījumos izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas attīstībai un nodrošināšanai" ietvaros.