Turpinoties Covid-19 izplatībai pasaulē, valstis nosaka aizvien stingrākus drošības pasākumus, lai pasargātu savu iedzīvotāju veselību. Tomēr lielākajā daļā Eiropas valstu skolas joprojām ir atvērtas, un mācību process tiek organizēts klātienē. Tās ir Austrija, Bulgārija, Francija, Grieķija, Igaunija, Īrija, Nīderlande, Somija, Vācija, Spānija, Zviedrija, Ungārija, kā arī Norvēģija un Šveice. Kombinētu pieeju, daļu no mācībām nodrošinot klātienē, daļu attālināti, īsteno Beļģija, Polija, Slovākija, Lietuva un Rumānija, bet šobrīd skolas ir slēgusi Čehija, liecina situācijas apskats oktobra beigās.
Kopumā Eiropas valstīs pastāv uzskats, ka skolas ir jāsaglabā atvērtas, cik vien tas ir iespējams, ņemot vērā ietekmi uz izglītības pieejamību, bērnu psiholoģisko stāvokli un mācību kvalitāti, kā arī ietekmi uz ekonomiku. Pārsvarā visās valstīs skolas vai pašvaldības lemj par mācību organizēšanas veidu, un reģionāli piemērotie nosacījumi var strauji mainīties.
Arī sejas masku nēsāšana Eiropas skolās lielākoties tiek noteikta pašvaldību vai skolu līmenī, līdz ar to šajā ziņā noteikumi ir dažādi. Lielākajā daļā valstu maskas jānēsā no 12 vai 13 gadu vecuma, taču nosacījumi, kur maskas ir jānēsā, atšķiras visai būtiski: no tikai ārpus klasēm vai konkrētās telpās līdz to pastāvīgai lietošanai ārpus mājas. Polijā maskas jāvalkā tikai personālam un skolotājiem atsevišķās telpās, un bērni tiek tikai aicināti vilkt sejas maskas. Savukārt Zviedrijā un Norvēģijā masku valkāšana nav obligāta. Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina pedagogus un skolēnus maskas valkāt telpās ārpus mācību procesa, īpaši koplietošanas telpās, kur ir grūtības nodrošināt distanci un klašu grupu nesatikšanos. Lūkojoties uz Eiropas praksi, jāuzsver, ka praktiski visās valstīs skolās jānodrošina 1–2 m distance, skolēnu dalīšana grupās un dažādos laikos, kontaktu ierobežošana, roku mazgāšana, skolu teritoriju slēgšana (atļauts ienākt tikai skolotājiem un skolēniem).
Latvijas situācijā, saglabājoties esošajiem Covid-19 izplatības rādītājiem, 1.-6. klašu skolēni, ievērojot piesardzības pasākumus, joprojām drīkst apmeklēt skolu klātienē. Būtisks arguments par mācību saglabāšanu klātienē ir vecāku iespējas turpināt darbu, lai nemazinātos ekonomiskā aktivitāte valstī. Vecāki ir atbildīgi par to, lai bērns iegūtu obligāto izglītību un, neinformējot pedagogus, bērns nedrīkst neapmeklēt skolu. Tāpēc ikvienā situācijā, kad ģimenē patiešām pastāv reālas bažas par bērna un citu ģimenes locekļu drošību un veselību, vecāki aicināti sazināties ar skolu un vienoties par optimālu risinājumu, ja bērns uz laiku neapmeklē izglītības iestādi un kā šajā laikā viņam nodrošināt individuālas konsultācijas mācību satura apguvei.
Ministrija arī aicina skolu vadību izsvērt situāciju savā reģionā un skolā un izvēlēties B jeb daļēji attālinātu mācību modeli. Jāatzīst, ka arvien vairāk skolu izvēlas strādāt daļēji attālināti, lai izvairītos no Covid-19 izplatības pieauguma. Septembra sākumā A modeli (klātiene) mācību procesā izmantoja 82% skolu, bet no 2. novembra A modeli plānoja izmantot vairs tikai 54% skolu.