Ar 30. septembrī notikušo informatīvo semināru “Pieaugušo izglītības nākotne: aktualitātes un prognozes” tika atklātas 2021. gada EPALE Pieaugušo izglītības dienas. Nākamie pasākumi ir visas Eiropas pieaugušo izglītības speciālistu tiešsaistes konference “Pieaugušo izglītības nozīme ilgtspējīgu un iekļaujošu pārmaiņu nodrošināšanā” un EPALE Latvija rīkotā nacionālā paneļdiskusija “Pieaugušo izglītības pārmaiņu process Latvijā”.
EPALE ikgadējā starptautiskā konference “Pieaugušo izglītības nozīme ilgtspējīgu un iekļaujošu pārmaiņu nodrošināšanā” norisināsies 12. un 13. oktobrī tiešsaistē angļu valodā, konferencē piedalīsies nozares profesionāļi no visām Eiropas valstīm. Ikviens, kas jūtas piederīgs pieaugušo izglītības jomai un mūžizglītībai, aicināts sekot līdzi konferencei, paneļdiskusijām, domu apmaiņai un ideju darbnīcām.
Konferences nosaukums “Pieaugušo izglītības nozīme ilgtspējīgu un iekļaujošu pārmaiņu nodrošināšanā” raksturo tās galveno jautājumu – kā pieaugušo izglītība var palīdzēt pārveidot mūsu sabiedrību. Lai novērstu pandēmijas radīto negatīvo ietekmi, konferencē centrālā uzmanība tiks pievērta pārmaiņu konceptam – šodienas realitātē tās ir neprognozējamas un neskaidras, taču savā būtībā – sabiedrību pārveidojošas.
Katra tiešsaistes konferences diena ir veltīta noteiktam tēmu lokam:
- diena – Nevienlīdzības mazināšana: iekļaujošas un radošas pieaugušo mācības
- diena – Iesaistīšanās, izglītība un digitālā pieejamība
Kā vieni no konferences galvenajiem runātājiem atzīmējami U teorijas dibinātājs Oto Šarmers un OECD Izglītības un prasmju direktorāta vadītājs Andreass Šleihers. Savukārt 13. oktobra paneļdiskusijā “Aktīvas vecumdienas un starppaaudžu sadarbība izglītībā” pirmo reizi EPALE starptautiskajā konferencē piedalīsies arī Latvijas runātāja – Latvijas Senioru universitātes dibinātāja Iveta Cīrule.
Sīkāk ar konferences programmu var iepazīties šeit.
EPALE Latvijas Nacionālā paneļdiskusija „Pieaugušo izglītības pārmaiņu process Latvijā” latviešu valodā norisināsies 14. oktobrī no plkst. 14.00 līdz 15.30.
Diskusiju moderēs žurnālists un molekulārbiologs Juris Šteinbergs, un tajā piedalīsies četri nozares eksperti: Elīna Purmale-Baumane (Valsts Izglītības un attīstības aģentūras Pieaugušo izglītības departamenta direktore), Rolands Ozols (Izglītības kvalitātes valsts dienesta Kvalitātes novērtēšanas departamenta direktors), Iveta Apine (koučs un fasilitatore, savā darbā koncentrējas pārmaiņu ieviešanas jautājumos) un Ieva Margeviča-Grinberga (Latvijas Universitātes vadošā pētniece un asociētā profesore).
Iespēja uzdot jautājumus ekspertiem jau ir atvērta. Diskusijas tiešsaiste būs vērojama EPALE platformā, lai tai varētu sekot līdzi ikviens interesents, un turpat reģistrētiem portāla lietotājiem būs iespēja sniegt savus komentārus: https://epale.ec.europa.eu/lv/blog/tiesraide-epale-latvijas-nacionala-paneldiskusija-pieauguso-izglitibas-parmainu-process
Ideju darbnīcu tēmas 18. oktobrī būs „Inovāciju loma jaunajā normālajā: pamata prasmju treniņš” un „Sadarbības veicināšana, lai veidotu partnerības”, bet 19. oktobrī „Zaļā izglītība praksē” un „Dažādība un droša vide pieaugušo izglītībā”. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, reģistrējiet savu dalību darbnīcās jau tagad!
Sekojiet informācijai, lai būtu lietas kursā par jaunākajām EPALE aktivitātēm!
Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekts “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” nodrošina EPALE darbību latviešu valodā, veicinot nacionālā satura veidošanu, nodrošinot diskusiju un pieredzes apmaiņas vidi Latvijas pieaugušo izglītības profesionāļiem kā valsts mērogā, tā arī starptautiski.