Zinātnes komunikācija
z

Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Lielbritānijas vēstniecību Rīgā un Apvienotās Karalistes Zinātnes un inovāciju sadarbības tīklu (Science and Innovation Network – SIN) 9. decembrī plkst. 11.30 tiešsaistē rīko informatīvu pasākumu, kurā spriedīs, kā zinātniekiem ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesus, savukārt valsts pārvaldei – kā efektīvi izmantot tās zināšanas, kas pieejamas pētniekiem zinātniskās darbības rezultātā.

Aicinām visus zinātnē iesaistītos un valsts pārvaldē strādājošos piedalīties pasākumā „Science for Policy: the Mechanisms and Opportunities of Scientific Advice” (Zinātne rīcībpolitikai: zinātnisko konsultāciju mehānismi un iespējas). Lai klausītos un aktīvi iesaistītos diskusijā, lūdzam reģistrēties līdz 8. decembrim šeit. Darba valoda - angļu.

Klausītāji varēs uzzināt, kāda ir Lielbritānijas – valsts ar izslavētu pieeju zinātnē balstītas rīcībpolitikas veidošanā – pieredze. Dalībniekus uzrunās profesore Kerola Mandella (Carole Mundell), kura jau kopš 2018. gada ir Lielbritānijas Ārlietu, sadraudzības un attīstības lietu biroja (Foreign, Commonwealth & Development Office) galvenā zinātniskā padomniece. Pietuvinot tematu tuvāk Latvijai, par zinātnieku un lēmumu pieņēmēju mijiedarbību un zināšanu nodošanu Latvijā stāstīs Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Kā zinātniekiem veiksmīgi veidot dialogu ar lēmumu pieņēmējiem un kāda ir zinātnisko padomnieku loma rīcībpolitikas veidošanā, atklās Dr. Kristofers Tailers (Christopher Tyler) no Londonas Universitātes koledžas Zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un rīcībpolitikas departamenta (University College London’s Department of Science, Technology, Engineering and Public Policy).

Pasākumā arī izzināsim, kā esam spējuši Latvijā ieviest zinātniskās konsultācijas kā efektīvu instrumentu lēmumu pieņemšanas procesos. Kopīgi apskatīsim labos piemērus un akcentēsim ikkatra valsts pārvaldē strādājošā lomu, jo lēmumu pieņemšanas process darbojas kā mehānisms ar daudziem zobratiem un no svara ir kopīga izpratne par zinātnes nozīmīgumu.

Pasākums notiek ERAF projekta Nr. 1.1.1.5/17/I/002 “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” ietvaros.