Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iniciatīvas Latvijas dalībai projektā SKILLS4DECA piešķirts valsts līdzfinansējums vairāk nekā 810 tūkstošu eiro apmērā. Projektam ir būtiska nozīme digitālo un zaļo prasmju attīstībā, īpaši inženierzinātņu, ražošanas un būvniecības jomā, tādējādi veicinot arī Latvijas Nacionālā enerģētikas un klimata plāna mērķu sasniegšanu. Lēmums par finansējuma piešķiršanu pieņemts šodien, 8. aprīlī, notikušajā Ministru kabineta (MK) sēdē. Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības programmas “Digitālā Eiropa” ietvaros.
IZM valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Jānis Paiders norāda: “Projekts SKILLS4DECA veicina mūsdienīgas un starptautiski konkurētspējīgas augstākās izglītības attīstību Latvijā. Tas ne vien stiprina sadarbību starp Baltijas valstu universitātēm, bet arī nodrošina sabiedrībai pieejamu un kvalitatīvu izglītību klimata un digitalizācijas jautājumos – tēmās, kas šodien ir ne vien aktuālas, bet arī kritiski nozīmīgas nākotnes ilgtspējai.”
Šajā projektā sadarbojas universitātes no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, tādējādi stiprinot arī Baltijas reģiona zināšanu telpu un kopīgo izglītības potenciālu zaļās pārkārtošanās jomā. Projekta ietvaros Latviju pārstāv divi vadošie partneri – Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts. Abu institūciju kopējais valsts līdzfinansējums projektā sasniedz 810 579 eiro.
Projekts SKILLS4DECA nodrošinās piekļuvi jaunam mācību saturam un digitālajiem rīkiem, kas fokusējas uz ilgtspēju un digitālajām prasmēm, un būs pieejami bez maksas gan studējošajiem, gan sabiedrībai kopumā. Īpaši tiks izcelta ēku dekarbonizācija, atjaunojamie energoresursi, “zaļās” tehnoloģijas un viedie risinājumi.
Projekta ieviešana sākās 2024. gada 1. aprīlī, un tā noslēgums plānots 2028. gada 31. martā.
Plašāka informācija par 08.04.2025. apstiprināto MK informatīvo ziņojumu “Par līdzfinansējuma nodrošināšanu projekta SKILLS4DECA ieviešanai” pieejama MK tīmekļvietnē.