Pēc konsultācijām sākās reģionālo pasākumu īstenošana, sasniedzot vairāk kā 250 dalībniekus. Visos pasākumos piedalījās lēmumu pieņēmēji, notika diskusijas, lēmumu pieņēmēji guva ieskatu par esošo situāciju, kā arī lielā daļā pasākumu bija dažādas aktivitātes, lai iekļautu visus jauniešus un varētu izmēģināt, kā ir būt jaunietim ar ierobežotām vajadzībām. Ar šādu formātu vēstnieki centās paaugstināt sabiedrības empātiju, izpratni un iecietību pret dažādām sabiedrības grupām.
EJD jauniešu vēstnieki jauniešu festivālā “Kopums” Līvānos 12. augustā veidoja dažādas aktivitātes festivāla dalībniekiem. Tika izveidotas 7 stacijas par iekļaujošu sabiedrību un EJD popularizēšanu. EJD aktivitāšu telti apmeklēja vairāk kā 200 dalībnieki, kas pēc apmeklējuma uzzināja vairāk par iekļaušanu un Eiropas Jaunatnes dialogu.
Cikla laikā notika 3 Eiropas Jaunatnes konferences – 2024. Gada oktobrī Alikantē, Spānijā, 2025. gada martā Ģentē, Beļģijā un 2025. gada septembrī Budapeštā, Ungārijā. Eiropas Jaunatnes konferencēs piedalījās Latvijas jauniešu delegāti – Latvijas Jaunatnes padomes pārstāve Rota Lāce, kā arī EJD vēstnieces Laura Vilciņa, Čelsija Viktorija Gerika (Alikantē, Spānijā), Marija Jankova, Undīne Marija Voino (Ģentē, Beļģijā) un Elizabete Baiba Tīzenkopfa, Undīne Marija Voino (Budapeštā, Ungārijā).
EJD konsultāciju rezultātu jauniešu viedokļi integrēti Jaunatnes politikas īstenošanas plānā 2025.-2027. gadam, uzmanību pievēršot aktivitātēm, kas saistītas ar iekļaušanu. Tāpat konsultāciju rezultāti izsūtīti visu pašvaldību jaunatnes lietu speciālistiem un jaunatnes darbiniekiem no pašvaldībām un NVO sektora. Konsultāciju rezultāti tika prezentēti IZM iekļaujošas izglītības darba grupā (70 pārstāvji grupā) un sabiedrībai kopumā, nodrošinot publicitātes aktivitātes.
Pēc Eiropas Jaunatnes konferences Ģentē, Beļģijā 2024. martā tika apstiprināti Eiropas Savienības Padomes un Padomē sanākušo dalībvalstu valdību pārstāvju secinājumi par jauniešus iekļaujošām sabiedrībām – balstoties uz jauniešu konsultācijām un konferences ieteikumiem. Savukārt pēc Eiropas Jaunatnes konferences Budapeštā, Ungārijā 2024. septembrī tika apstiprināti dalībvalstu secinājumi par glokālo iespēju nodrošināšanu jauniešiem, kas dzīvo laukos un attālos reģionos - balstoties uz konferences ieteikumiem.
Cikla noslēgumā par savu pieredzi, attīstītajām kompetencēm un atziņām EJD jauniešu vēstnieki dalījās vebinārā. To iespējams noskatīties šeit.
No 2025. gada janvāra līdz 2026. gada jūnijam turpināsies EJD 11. cikls (Polijas, Dānijas un Kipras trio). Tematiskais ietvars «Eiropas Savienības saikne ar jaunatni» (EJM Nr.1), savukārt no 2026. gada jūlija līdz 2027. gada decembris turpināsies 12. cikls (Īrijas, Lietuvas un Grieķijas trio), fokusējoties uz Eiropas Jaunatnes mērķiem Nr. 4 “Informācija un konstruktīvs dialogs” un Nr. 9 “Telpa un līdzdalība visiem”.
Projektu “Eiropas Jaunatnes dialoga īstenošana Latvijā 2022-2024” īstenoja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Baltijas Reģionālo fondu, aktivitātes līdzfinansē Eiropas Savienība.
Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Izglītības un zinātnes ministrijas viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.