EPALE
Ilustratīvs attēls

Otrdien, 27. jūnijā, no plkst. 11.00 līdz 17.00 pēc Latvijas laika EPALE rīkos tiešsaistes diskusiju "Pamatprasmju akcentēšana Eiropas Prasmju gadā".

Rakstisko diskusiju ievadīs tiešraide (plkst. 11.00-11.45 pēc Latvijas laika), kurā piedalīsies Londonas Universitātes koledžas pieaugušo izglītības un pratības asociētā profesore Sema Dankana, kā arī citas pieaugušo izglītības un pamatprasmju jomā ieinteresētās personas, un to vadīs Tamāšs Harangozo no Eiropas Pamatprasmju tīkla.

Pēc tiešraides sekos moderēta rakstiska diskusija, kurā piedalīties aicināti visi EPALE kopienas locekļi.

Šajā tiešsaistes diskusijā mēs pievērsīsimies pamatprasmju iniciatīvu nozīmei turpmākajās ES prasmju reformās. Mēs pievērsīsimies jautājumiem, kas bija neseno ar pamatprasmēm saistīto ES projektu centrā:

  • kā mēs varam aicināt rīkoties pamatprasmju attīstības jomā ES Prasmju gada laikā;
  • kādi ir galvenie izaicinājumi un potenciāls pamatprasmju pasniedzēju profesionalizācijas jomā;
  • kā pašreizējā ES politika pieaugušo izglītības jomā (mikroapliecinājumi un individuālie mācību konti) var veicināt pamatprasmju pasniedzēju profesionalizāciju?

Eiropas Prasmju gads 2023 sākās 9. maijā un ilgs 12 mēnešus, un tā mērķis ir novērst prasmju trūkumu un veicināt ES prasmju stratēģiju. Liela mēroga tematiskā gada galvenie mērķi ir vērsti uz to, lai nodrošinātu, ka Eiropas darbaspēkam ir vajadzīgās prasmes, lai risinātu pašreizējās problēmas saistībā ar zaļo un digitālo transformāciju un ekonomisko nestabilitāti, ko izraisa pandēmijas un karš.

Ieguldījumi pamatprasmēs ES Prasmju gada ietvaros ir neizbēgami, lai nodrošinātu tā mērķu sasniegšanu. Lai jebkura reforma ilgtermiņā būtu sekmīga un lai nodrošinātu plašāku līdzdalību, ir jāņem vērā pieaugušie ar nepietiekamām prasmēm.

Analizējot darba tirgus vajadzības un nosakot politikas prioritātes, pamatprasmēm un transversālajām prasmēm bieži vien tiek pievērsta mazāka uzmanība vai tā netiek pievērsta vispār. Tomēr tās ir ļoti svarīgas, lai nodrošinātu nepārtrauktu pielāgošanos, noturību un līdzdalību mūžizglītībā.

Komentāru sadaļa ir atvērta, tādēļ jau tagad varat sākt dalīties ar savām domām, resursiem un ieteikumiem.

Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekts “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” nodrošina EPALE darbību latviešu valodā, veicinot nacionālā satura veidošanu, nodrošinot diskusiju un pieredzes apmaiņas vidi Latvijas pieaugušo izglītības profesionāļiem kā valsts mērogā, tā arī starptautiski.