Noslēdzies Eiropas Savienības Erasmus+ projekts POWERHEAD un sagatavotas vadlīnijas augstākās izglītības studiju procesa sekmēšanai digitālā vidē.
Izglītības un zinātnes ministrija kopā ar projekta vadošo partneri, Beļģijas Flāmu kopienas Izglītības ministriju, Flāmu Izglītības padomi un citiem projekta partneriem ir izstrādājusi rekomendācijas augstākās izglītības institūcijām un politikas veidotājiem, lai sekmētu digitālo tehnoloģiju izmantošanu studiju procesā un studiju attīstību digitālā vidē.
Rekomendācijas domātas gan augstskolām, gan politikas veidotājiem sešās galvenajās tēmās:
- Vīzija, politika un kvalitātes nodrošināšana;
- Digitālās prasmes un sagatavotība;
- Studenti;
- Studiju kursu un programmu veidošana;
- Finansējums un infrastruktūra;
- Sadarbības partneri.
Šā gada 17.oktobrī Briselē notika projekta POWERHEAD noslēguma konference. Tajā tika prezentētas gan projekta vadlīnijas, gan notika diskusijas par digitālo risinājumu ieviešanu augstākajā izglītībā. Eiropas Komisijas pārstāve I. Jurgana norādīja, ka vadlīnijas ir ļoti apjomīgas, daudzi jautājumi ir kopīgi ar citiem izglītības sektoriem, tāpēc varam kopā domāt par izaicinājumiem. Visnopietnākā rekomendācija ir ilgtermiņa stratēģijas un politikas izstrāde, kā arī mērķu noteikšana, kurus tika ierosināts arī monitorēt.
Projekts POWERHEAD iedalāms divos posmos – vispirms katrs no projekta partneriem veica savu vajadzību izpēti un pēc tam izstrādāja rekomendācijas. Nozarē iesaistīto pušu vajadzību izpēte tika organizēta vairākās fokusgrupās katrā valstī. Kopīgo vadlīniju izstrādē savu ieguldījumu deva arī ārējie eksperti, svarīga bija arī citu valstu pieredze - 2022.gada februārī projekta pasākumā Grieķijas, Īrijas Ukrainas, Ungārijas un Vācijas pārstāvji dalījās savā pieredzē un praksē.
Projekta POWERHEAD tēma ir ļoti aktuāla arī Latvijas augstākajā izglītībā. Pēcpandēmijas posmā digitalizācijas procesiem izglītībā jābūt mērķtiecīgiem un labi pārdomātiem, jo īpaši, veicot investīcijas šajā jomā.
Projekta vadošais partneris ir Beļģijas Flāmu kopienas Izglītības ministrija, kas 2020. gadā parakstīja projekta līgumu ar Eiropas Komisijas aģentūru EACEA (līguma Nr. 893839 - POWERHEAD — EPLUS2020-EHEA09-2019) par projekta īstenošanu. Projekta koordināciju veica Flāmu Izglītības padome, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija ir projekta partneris. Projekts POWERHEAD tika uzsākts 2020.gada 1.decembrī un ilgst 24 mēnešus, t.i. līdz 2022.gada 30.novembrim.