Pie klausītājiem nonāk „Zinātjauda” – izzinošs podkāsts par izglītību
ZinātJauda
  • Šajā pavasarī Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar ziņu portālu „Delfi” piedāvā podkāstu jeb klausāmsarunu ciklu „Zinātjauda”, kas pirmo reizi pie klausītājiem nonāca ceturtdien, 2022. gada 31. martā. 
  • „Zinātjauda” ir datos un pētījumos balstītas diskusijas starp pētniekiem un praktiķiem par Latvijas izglītības jomas jautājumiem, kas nozīmīgi ikvienam, tās ir sarunas, lai vairotu datos balstītu lēmumu pieņemšanu gan indivīdu, gan organizāciju, gan valsts mērogā.  
  • Klausāmsarunu cikls pieejams ziņu portālā „Delfi”, kā arī „Spotify” un „Apple Podcasts” platformās.  
  • Izglītības un zinātnes ministrijas klausāmsarunu cikls „Zinātjauda” veidots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projektā Nr. 8.3.6.1/16/I/001 „Dalība starptautiskos izglītības pētījumos”. 
#7 Mūžizglītība

Septītajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” sērijā spriedīsim par mūžizglītību un tās lomu cilvēka dzīvē. Vai ar vienu izglītību pietiek visam mūžam vai arī studentisko garu jāuztur mūžam dzīvu? Kā iedibināt mācīšanos kā ikdienas nepieciešamību arī tad, kad universitāte jau sen kā pabeigta? Meklēsim atbildes un piedāvāsim iespējamos risinājumus.

#6 Sabiedriskā zinātne

Sestajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” raidījumā pārrunāsim dažādos veidus, kā katrs no mums var līdzdarboties pētījumos, tādējādi palīdzot Latvijā attīstīties zinātnei. Kas ir sabiedriskā zinātne un kā tā strādā – klausies un uzzini kopā ar nozares ekspertiem. 

#5 Jaunieši un garīgā veselība

Piektajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” epizodē apspriedīsim un analizēsim jauniešu garīgo veselību. Ko par šo tematu liecina pētījumi un aptaujas, kā garīgo veselību ietekmējusi globālā pandēmija un cik būtiska ir pieaugušo iesaiste – klausies un uzzini!

#4 Pilsoniskā izglītība Latvijā

Ceturtajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” sērijā spriedīsim un vērtēsim, kas ir pilsoniskā sabiedrība un cik attīstīta tā ir Latvijā. Kāda ir skolu, pulciņu un vecāku loma pilsoniskas sabiedrības veidošanā? Kādas iespējas Latvijā pastāv un būtu jāattīsta, lai vairāk iesaistītu jauniešus kā pilsoniskās sabiedrība veidotājus? Un visbeidzot – vai pastāv tieša korelācija starp augsti attīstītu pilsonisko sabiedrību un paaugstinātu labklājības līmeni. 

#3 Digitālā pratība Latvijā

Trešajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” sērijā spriedīsim un vērtēsim, kas ir digitālā pratība, kāda ir tās loma izglītībā un cik spējīga ir Latvijas jaunā paaudze. Kā digitālās prasmes vairāk izmantot mācību procesā un vai pilnvērtīgi izmantojam to, kas mums jau skolā ir, – par to spriež izglītības un tehnoloģiju nozares eksperti.

#2 Lasītprasme Latvijā

Otrajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” sērijā spriedīsim un vērtēsim, ko pētījumi, dati un novērojumi atklāj par lasītprasmi Latvijā. Kāds ir lasītprasmes līmenis Latvijā, vai mēs patiesi lasām mazāk un kāpēc ir tik svarīgi lasīt bērniem priekšā – klausies un uzzini! 

#1 Covid-19 ietekme uz izglītību

Pirmajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” sērijā spriedīsim un vērtēsim, ko pētījumi un dati atklāj par Covid-19 ietekmi uz mācīšanu un mācīšanos. Kādas problēmas tie iezīmē un kādus risinājumus piedāvā izglītības jomas eksperti – klausies un uzzini!

ESF Sociālais fonds