Jaunais atskaites punkts pilsoniskajā izglītībā Latvijā: Starptautiskā pilsoniskās izglītības pētījuma ICCS 2022 pirmo rezultātu paziņošana un diskusija ar rīcībpolitikas veidotājiem.
Vieta: Latvijas Universitātes Lielā aula
Laiks: 28. novembris, plkst. 11.00-14.00
Reģistrācija: https://ej.uz/ICCS2022-registracija
Vietu skaits ierobežots.
Pasākums būs skatāms arī tiešraidē Youtube platformā.
Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Izglītības pētniecības institūts sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju rīko Starptautiskās izglītības sasniegumu novērtēšanas asociācijas IEA (International Association for the Evaluation of Educational Achievement) Starptautiskā pilsoniskās izglītības pētījuma ICCS 2022 (International Civic and Citizenship Education Study) pētījuma pirmo Latvijas un starptautisko rezultātu paziņošanu un diskusiju ar rīcībpolitikas veidotājiem.
Pasākumā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša un Latvijas Universitātes rektors prof. Indriķis Muižnieks. Ar pētījuma rezultātiem iepazīstinās Latvijas Universitātes vadošā pētniece Dr. Ireta Čekse.
Ziņojumā tiks izklāstīti pirmie ICCS 2022 pētījuma rezultāti, tajā skaitā pilsoniskās izglītības zināšanu un kompetenču līmenis un tiks ziņots par skolēnu līdzdalību attieksmi pret valsti un valsts drošību.
Pēc ziņojuma diskusijā ar rīcībpolitikas veidotājiem būs iespēja izteikt savu viedokli par to kā veicināt jauniešu pilsonisko līdzdalību, kā uzrunāt skolēnus, kuru zināšanas ir salīdzinoši augstas, taču kopīga darbošanās nešķiet saistoša, un kā paaugstināt pilsonisko kompetenci skolēniem, kuru izpratne par brīvu demokrātisku valsti nav pietiekama.
ICCS 2022 galvenais mērķis ir pētīt jauniešu (13-14 g.v.) sapratni un gatavību kļūt par pilsoņiem pasaulē, kurā demokrātijas un pilsoniskās līdzdalības konteksts turpina savu transformāciju jeb saskaras ar jauniem izaicinājumiem, kas tostarp skar vērtības. Ziņojumā tiks izklāstīti pirmie ICCS 2022 pētījuma rezultāti, tajā skaitā pilsoniskās izglītības zināšanu un kompetenču līmenis un tiks ziņots par skolēnu pilsonisko līdzdalību un attieksmi pret valsti un valsts drošību.
Starptautiskie salīdzinošie izglītības pētījumi notiek cikliski reizi trīs, četros vai piecos gados, paredzot laiku gan datu ieguvei, gan to sākotnējai analīzei, tādēļ pētījumu pirmo rezultātu paziņošana ir gaidīts notikums, kas pētījumu dalībvalstīs norisinās vienlaikus.
Pasākums notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.6.2/17/I/001 „Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveide un īstenošana” ietvaros.